Zdravotní fyzio cvičení 

08.08.2023

Proč cvičit?

Cvičení je hned po kvalitním spánku tím nejlepším relaxačním prostředkem pro náš mozek. Kromě toho, že při něm zapomeneme na všechny pracovní úkoly, plány a problémy, se do těla také vyplaví hormony endorfiny, které naši mysl zalijí pocitem štěstí.
Překonat se tedy v okamžiku, kdy jsme z pracovního shonu unavení anebo se nám prostě nechce, za to určitě stojí.
A pokud vám stále chybí argument k překonání lenosti, pak existuje ještě jeden pádný důvod, proč jít cvičit – protože můžete.

Ne každý má totiž to štěstí a může si dopřát pohyb s takovou lehkostí jako zdravý jedinec. Pohybové možnosti bývají považovány za samozřejmost, ale není tomu tak.

Cviky jsou lehké, pomalé se zaměřením na uvolnění svalů, kloubů na šetrné protažení těla a jemně posílení problematických části - především zad, naučíme se cvičit a pracovat s pánevním dnem, naučíme se spolu postupně dojít k uvědomění, jak naše tělo funguje, jak je důležité být fyzicky i psychicky v rovnováze.

Pro ty, kteří chtějí zpomalit a užít si chvilku pro sebe, jako kompenzace sedavého nebo jednostranného zatěžování pohybového aparátu, hlavně a především s respektem k jedinečnosti a možnostem každého z nás.

Nemusíte mít strach, toto cvičení zvládne opravdu každý.

Bolesti zad patří mezi nejrozšířenější civilizační choroby a trápí zejména obyvatele vyspělých zemí.

-nedostatek fyzické aktivity,-sedavý způsob života,-nesprávné držení těla,-prochladnutí,-příliš namáhavá aktivita,-nadváha a obezita,-úraz,-nadměrný stres,-ploché nohy,-jiná onemocnění
Bolest zad dole (nad zadkem) může souviset se svalovými křečemi či s natažením svalů a vazů. Může ji způsobit třeba prudké ohýbání, zvedání a nošení těžkých břemen nebo shrbené sezení. Naopak bolest horní části zad bývá způsobena podrážděním oslabených svalů, zraněními nebo přetěžováním při pohybu.

U žen se v průběhu menstruace objevuje (kromě bolesti v podbřišku) také bolest zad v oblasti ledvin.

Cvičení nám pomůže k větší flexibilitě kyčelnich kloubů a kloubů ostatních.

Postupně uvolníme krční, hrudní, bederní páteř, oblast v kříži, postupně se zbavíme bolesti, stáhnutí a svalové nerovnováhy v celých zádech.
Váš text začíná právě zde. Klikněte a můžete začít psát. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium totam rem aperiam eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt neque porro quisquam est qui dolorem ipsum quia dolor sit amet consectetur.

© 2021 zdravotni tělesné cvičení 
ZTV
STOB poradenství a kurzy zdravého hubnutí - skupinové a individuální
Nordic Walking - zdravá chůze v přírodě 
Dornova metoda - manuálni terapie pohybového aparátu
 Konzultant a lektor osobního rozvoje - NLP koučink, Kvantová cesta - osobní rozvoj
 
IČO:17779952 
/pro klidné, jemné, harmonické cvičeni/

 Cílem ZTV je náprava pohybových i zdravotních obtíží - nenahrazuje fyzioterapii ani nespadá pod pojem rehabilitace ve zdravotním slova smyslu.


Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!