KAŽDÉ PONDĚLÍ 

od 17-18 hodin

- od května 2024 pravidelně vždy po předchozí rezervaci 
Nordic Walking městský park Česká Lípa nahoře u altánku

- vstup do parku z ulice Mariánská

NORDIC WALKING

Cena 120Kč /hodina s vlastmími holemi

160Kč/hodina s půjčenými holemi

Délku NW holí určíte podle vaší tělesné výšky, kde délka hůlek odpovídá 68% výšky postavy. Pro výpočet správné délky holí použijte vzorec: Výška (cm) x 0,68. V případě, že si chcete pořídit hole s pevnou délkou zaokrouhlete vypočtenou hodnotu nahoru nebo dolů na nejbližší 5 cm.

Na NW můžu zapůjčit hole (mám 4ks navíc).

Co všechno vlastně severská chůze ovlivňuje?

  • Hubnutí a udržování optimální váhy – je to díky tomu, že se během této chůze zvyšuje náš energetický výdej.
  • Snižování hladiny tuků v krvi – jsou to právě tuky, které mohou za ucpávání cév, vysoký krevní tlak, ale i vyšší hladinu cholesterolu. Chůzí tak zmenšujeme riziko onemocnění srdce i infarktu, navíc může klesat i hladina krevního cukru.
  • Dýchání – během chůze intenzivněji dýcháme, což má velmi pozitivní vliv na astma i chronickou bronchitidu.
  • Uvolnění zádových a krčních svalů – pomáhá nám s nepříjemnými bolestmi hlavy, zad i kloubů.
  • Zlepšování paměti – to je možná trochu překvapující, ale čím delší a intenzívnější jsou naše procházky, tím lépe je na tom naše paměť.
  • Vyplavování endorfinu – ten je schopen oddálit o něco příznaky stárnutí, ale také mnohonásobně zlepšit náladu. Díky pohybu se odbourává stres, navíc když budeme chodit s rodinou či přáteli, zabavíme se o hodně víc.
  • Udržení schopnosti pohybu do vyššího věku – pravidelnou chůzí si mohou i senioři mnohem snáze udržovat fyzičku, ale také pohyblivost, navíc u nich nebudou tak časté zlomeniny.

Permanentka na NW 600kč / 5 hodin
Permanentka na NW 600kč / 5 hodin

NORDIC WALKING Česká Lípa

... Něco se chystá ☺️! 
Od září 2023 a na ochutnávku prázdninově 
skupinové lekce Nordic walking v České Lípě. 

Vhodné pro všechny, i pro muže, kterým je líto, že nemůžou cvičit s námi v tělocvičně ☺️. 


Víte, že…
… nordic walking (chůze s holemi) je společenský fenomén, který si oblíbili lidé napříč všemi věkovými kategoriemi? Tato sportovní aktivita se přitom zdaleka neomezuje jen na seniory. Je vhodná pro všechny, kteří se chtějí aktivně hýbat a udělat něco pro svoji fyzickou kondici a psychickou pohodu.
„Při chůzi s holemi zapojujete do pohybu celé tělo, máte rovná záda a zpevňujete břišní svaly. Po celém dni prosezeném u počítače, ať již v kanceláři, nebo doma na home office, vám i krátká procházka s holemi pomůže rozhýbat se. Bonusem bude zaručeně dobrá nálada. Pohybem navíc posílíte svůj imunitní systém a zlepšíte si fyzickou kondici"

Kdo může Nordic Walking provozovat?

Každý, kdo se chce pohybovat na čerstvém vzduchu a udělat tak něco pro své zdraví. Není vůbec důležité, kolik vám je, jaké máte pohlaví nebo jestli jste hubení či máte nadváhu. Vzhledem k tomu, že je to přirozený způsob pohybu, nedochází k poškození kloubů či vazů.

Záleží na každém jednotlivci, zda toto procházení, k němuž používáme hole, pojme jako čistě osvěžující a pohyb zajišťující procházku, nebo naopak jako ryze sportovní trénink. V obou případech si zlepšujeme naší kondičku a ještě se snažíme aspoň nějakým způsobem bojovat s kily navíc.

Co je skvělé, je možnost chodit po celý rok, aniž byste se museli omezovat kvůli počasí. Stačí se jen pořádně obléknout, když se ochladí a naopak odložit několik svršků ve chvíli, kdy je teplo.

Vhodné vybavení

Naprosto nepostradatelné jsou pro severskou chůzi speciální odlehčené hole, které jsou pružné a pevné zároveň. Jsou zcela odlišné od lyžařských holí, ale i od těch klasických teleskopických trekingových.

V případě holí na nordic walking jsou jejich hroty chráněny pomocí gumových patek, což umožňuje chůzi i po asfaltu, ale dají se sundat, když vyrazíte do přírody, tam je nepotřebujete.

Nechybí ani poutka, která jsou určena k zachycení holí na zápěstí. Jejich úkolem je udržet hole v neustálém kontaktu s rukama, aby bylo možné je střídavě uchopit a zase uvolnit. Délka holí by měla být rovna naší výšce, to znamená, že jejich rukojeť musí dosahovat úrovně pupíku, což je nejideálnější.

Pokud jde o obuv, měla by být vskutku maximálně pohodlná a hlavně kvalitní. Nejlépe se hodí sportovní obuv či zdravotní obuv ve stylu balance-step. Tím jsme schopni dosáhnout správného držení těla a značně odlehčit patám během chůze.

© 2021 zdravotni tělesné cvičení 
ZTV
STOB poradenství a kurzy zdravého hubnutí - skupinové a individuální
Nordic Walking - zdravá chůze v přírodě 
Dornova metoda - manuálni terapie pohybového aparátu
 Konzultant a lektor osobního rozvoje - NLP koučink, Kvantová cesta - osobní rozvoj
 
IČO:17779952 
/pro klidné, jemné, harmonické cvičeni/

 Cílem ZTV je náprava pohybových i zdravotních obtíží - nenahrazuje fyzioterapii ani nespadá pod pojem rehabilitace ve zdravotním slova smyslu.


Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!