Rovnováha těla 

...vše souvisi se vším...

Správná rovnováha těla je pro život nezbytná a už po překročení třicítky je zapotřebí na balancu pracovat.


Svaly, které nás udržují v rovině, totiž věkem ochabují, délka našeho kroku se zkracuje, rychlost kroků zpomaluje a zrak, který je ke koordinaci nezbytný, začíná slábnout.


Balanční cvičení znamená takové cvičení, kdy „balancujeme”, tedy udržujeme rovnováhu, a tím zapojujeme celý hluboký svalový stabilizační systém, do kterého patří bránice, svaly uložené v hlubokých vrstvách okolo páteře, příčný sval břišní – tedy nejhlubší vrstva břišních svalů – a svaly pánevního dna.
Při balančním cvičení pracujete pouze s vahou vlastního těla. Balanční cviky napomáhají k aktivaci systému hlubokých zádových svalů uložených u páteře. 

Posilování těchto svalů ve svém důsledku vede ke zpevnění celého těla a ke zlepšení jeho koordinace. 
Balanční cviky jsou určeny pro všechny věkové i profesní skupiny - od profesionálních sportovců, kterým tvoří neoddělitelnou součást tréninku, přes tanečníky až po hobby sportovce nebo lidi trpící bolestmi zad. 
Vyváženě posilují celé tělo a ve značné míře se využívají také při rehabilitacích. 

Balanční cviky je nutné provádět pomalu, harmonicky a při plné koncentraci. Při provádění těchto cviků je důležité dbát na pravidelný hluboký dech.


OVER BALL se dá využít jako polohovací balanční míč. Má neklouzavý pružný povrch a je značně odolný proti zatížení - výrobce uvádí nosnost do 100 kg. Mimo rehabilitační praxi se objevuje i ve cvičení zdravotní tělesné výchovy či jógy. Je ideální cvičební pomůckou pro všechny věkové kategorie. Lze jej využít při cvičeních vyrovnávacích, kondičních, manipulačních, posilovacích i relaxačních. Jako podkládací pomůcka má široké uplatnění při delším cestování autem, vlakem nebo letadlem.

Cvičení s malým měkkým míčem

Overballem poskytuje zajímavé možnosti pro procvičení všech svalových partií, a to jak při protahovacích tak posilovacích cvicích. Overball je měkký míč, průměru 25cm, který je možno přiloženou trubičkou či ústy nafouknout do požadované velikosti.

Můžeme cvičit s plně nafoukaným míčem, ale také využívat ke cvičení podhuštěné míče. 

Míč je nenáročný na údržbu a má dostatečnou nosnost - 150 kg. Nemusíte mít tedy obavy, když se na něj posadíte.

Cvičení s overballem je velmi zábavné - a to nejen pro děti. 

Nabízí množství variant provedení u jednotlivých cviků, pomůže při procvičování partií, které bychom bez něj protahovali obtížně a užijeme si s ním  při cvičení spoustu legrace😃. 

 
Posilovací gumový pás

- klade při cvičení elastický odpor a tím umožňuje cíleně ovlivňovat činnost jednotlivých svalů nebo svalových skupin, napomáhá při rehabilitaci po zranění i při léčení mnoha chronických chorob, zlepšuje kondici a pohybové schopnosti jednotlivých svalových skupin, které je možno využít k příznivému protažení a posílení částí těla. 

Na lekci cvičíme i s overballem a s gumovým pásem.
Na lekci cvičíme i s overballem a s gumovým pásem.
© 2021 zdravotni tělesné cvičení 
ZTV
STOB poradenství a kurzy zdravého hubnutí - skupinové a individuální
Nordic Walking - zdravá chůze v přírodě 
Dornova metoda - manuálni terapie pohybového aparátu
 Konzultant a lektor osobního rozvoje - NLP koučink, Kvantová cesta - osobní rozvoj
 
IČO:17779952 
/pro klidné, jemné, harmonické cvičeni/

 Cílem ZTV je náprava pohybových i zdravotních obtíží - nenahrazuje fyzioterapii ani nespadá pod pojem rehabilitace ve zdravotním slova smyslu.


Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!