KURZ JIŽ PROBĚHL- nyní v nabídce kurzy individuální, viz. https://www.zdravotni-cviceni.cz/individualni-vyzivove-poradenstvi-stob/

10.9. 2023 -12.11. 2023 - Kurz zdravého hubnutí STOB Česká Lípa, 2hodiny týdně včetně pohybové aktivity, materiálů k hubnutí, podporu skupiny.

Tento kurz v délce 10lekcí je vedený více než 30let prověřenou metodikou zdravého hubnutí STOB.

Budeme spolu pomalu, jednoduše a jasně probírat pohyb, stravu a psychiku metodou KBT /kognitivně behaviorální terapie/ a postupně se naučíme měnit své návyky tak, aby byly příjemné a tím pádem i dlouhodobě udržitelné.

Stanovíme si spolu jasný a dosažitelný cíl naší společné 10ti týdenní cesty, kterou půjdu jako průvodce s Vámi a budu tu pro Vás, aby jste na tu velkou změnu nebyli sami.

Naše cesta povede směrem změny stravovacích návyků, chování a myšlení, které vedou k emočnímu jedení, přejídání, naučíme se pracovat s různými emocemi, které vedou bohužel opět k nadbytečné konzumaci jídla.

Půjdeme spolu pomalou cestou redukce tělesné hmotnosti , tak abychom redukovali především tuk, naučíme se spolu vytvořit plán udržení váhových úbytků.

Vytvoříme si ve skupině bezpečné, klidné a podpůrné místo navzájem pro všechny členy.

Nabízím skupinové a individuální kurzy zdravého hubnutí pomocí  kognitivní behaviorální terapie dle metodiky STOB v České Lípě.

Není to dieta, je to nový 

a zdravější životní styl.

Není to dieta, je to nový a zdravější životní styl.

Stručně řečeno, jídelníček a návyky, které si osvojíte při hubnutí, by vám měly zůstat i po proběhnutí cílové váhové rovinky (s některými drobnými změnami).

Pokud se při hubnutí trápíte, hladovíte, přemáháte a už se nemůžete dočkat, až se zase vrátíte ke starému způsobu života, pak to není to pravé.

Je opravdu důležité, abyste se při samotné redukci váhy cítili relativně dobře a nic vám nechybělo. 

Váha možná půjde dolů pomaleji, o to trvalejší pak ale vaše úbytky budou.

Zkrátka a dobře – udělejte si  hubnutí co možná nejhezčí a sobě příjemné.

Jedním z prvních úkolů, který při hubnutí doporučuji je zavedení pravidelného jedení. 

Je  jedno, jestli budete jíst třikrát nebo pětkrát denně, to si nastavíte sami dle zdravotního stavu a životního stylu.

Důležité je, abyste pravidelný stravovací režim udržovali.

Klienti, kteří si dokázali udržet zhubnuté kilogramy, dokázali udržet i návyk pravidelného stravování a mají předem připraveno nebo alespoň promyšleno, co budou ten den jíst, kdy a kde. 

Nenechají se nahodile vláčet okolnostmi, například nabídkou jídla v pracovní kantýně nebo fast foodem na ulici.

Do života každého člověka nějaké vybočení patří, a i na tyto situace Vás připrav´ím a naučím zpracovávat.  

Klid, pochopení a laskavost nejsou známkami slabosti a zoufalství, ale projevem síly a odhodlání. 

Pojďme společně zkusit udělat pomalými krůčky trvalé a příjemné změny v životě a naučit se dívat na Svět s nadhledem a úsměvem :-)

Zd. ❤️

https://www.stob.cz/cs/user/profile/29386

Časté otázky a odpovědi 

STOB obezitě

Kdo by hubnout neměl?
 

Ten, kdo má váhu v normě

Pokud máte váhu v normě (zjistíte dle BMI), rozhodně se nepokoušejte razantně hubnout, ale věnujte se pravidelné pohybové aktivitě a vyváženému jídelníčku. Není však potřeba dramaticky snižovat energetický příjem.

Pokud vás trápí pouze disproporce

Pokud vám přebývá tuk na hýždích a chybí na prsou, zhubnutím tento problém nevyřešíte. Zhubnete tam, kde to nepotřebujete (prsa, obličej), a pokud naberete, tak zase tam, kde už tuku máte hodně (hýždě, břicho). Pokuste se tedy držet si váhu stabilní, třeba i v pásmu mírné nadváhy. Je to lepší řešení než se stále pohybovat mezi váhou normální a obezitou. Disproporce můžete částečně zmírnit pouze vhodným cvičením.

Ten, komu je dáno více kilogramů shůry

Všechny znaky včetně výšky, inteligence i váhy jsou rozloženy podle Gaussovy křivky. To znamená, že 50 % lidí je v daném znaku v průměru, 25 % v podprůměru a 25 % v nadprůměru. To se týká i obezity a je to jedna z příčin nespravedlnosti, proč si někteří dopřávají, co hrdlo ráčí, a jiní ne a ne zhubnout. Každému je dána do vínku nějaká biologická váha. Kam až to s váhou dovedeme, záleží samozřejmě na našem životním stylu. Chroničtí dietáři vědí, o čem je řeč. Pokud se vám při rozumném hubnutí váha zastaví na určitém bodu a níže to již nejde, nebojujte proti přírodě, i kdyby byla vaše váha v pásmu mírné nadváhy.

Ten, kdo má zkušenosti s poruchami příjmu potravy

Kdo má nadváhu a měl v anamnéze mentální anorexii či bulimii, nechť si prožije raději spokojeně život s pár kily navíc než s rizikem návratu nemoci.

Ztráty převáží nad zisky

Zvažte zisky a ztráty z hubnutí, udělejte bilanci, co převažuje. Pokud převáží ztráty, ještě pravý čas pro hubnutí nenastal. Rozhodnutí odložit hubnutí na dobu, kdy budete více motivováni, není neúspěch, ale prevence proti neúspěchu. Tento způsob hubnutí by měl být pro vás již pokusem posledním.

Proč nedostanete ode mne jídelníček?
 
Po třiceti letech práce s hubnoucími víme, po čem
řada hubnoucích touží. Často slyšíme to nereálné přání, abychom mávli kouzelným proutkem a vy zhubli jednoduše ze dne na den. Ale také slyšíme to reálné, a tím je předat vám napočítaný jídelníček s recepty.

Sestavit takovéto jídelníčky samozřejmě umíme, ale neděláme to.

Naším cílem je vaše samostatnost, a proto vás učíme, jak si optimální jídelníčky sestavíte vy sami pro vaše individuální potřeby.
A ano, řekněme si upřímně, že je tato cesta zpočátku náročnější než bezmyšlenkovité dodržování předepsaného jídelníčku, ale také je to cesta, kterou nepovažujeme za dočasnou, ale za cestu se skutečně trvalým efektem.

Proč nefandíme předepsaným jídelníčkům?

 • Jídelníčky jsou jen krátkodobé, a když je dodržujete dokola a dokola, předepsané recepty už nechcete ani vidět! Závěrem je názor, že zdravé stravování je nuda a otrava.
 • Je-li špatně provedena vstupní konzultace nebo ještě hůře, obdržíte-li okamžitě po zaplacení počítačem vygenerovaný jídelníček, může váš plán obsahovat jídla a potraviny, na které máte alergii, intoleranci, nemáte je rádi, neznáte je a neumíte si je připravit.
 • Puntičkářské dodržování předepsaných jídelníčků vás může stresovat, protože zrovna nemáte čas vařit, nemáte "tu" konkrétní potravinu doma nebo není v obchodě k mání apod.
 • Jídelníčky obsahují na každý den jiné recepty, a proto jsou nakonec vnímány jako nepraktické a časově náročné. Nikdo nechce prostát hodiny denně v kuchyni, proto v běžném životě vaříme na několik dní dopředu a různě zpracováváme zbytky jídel. Například z porce kuřete uděláte další den rizoto, ze zbylé čočky zase čočkovou polévku apod. Předepsané jídelníčky improvizaci neumožňují.
 • Od 100% dodržování jídelníčků vás rozhazují běžné životní události. Nemoci, přesčasy v práci, oslavy narozenin a tak dále, a tak dále.
 • A hlavně, předepsané jídelníčky vás nenaučí o stravování přemýšlet!


Klikněte a můžete začít psát. Labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut enim ad minima veniam quis nostrum exercitationem ullam corporis suscipit laboriosam nisi ut aliquid ex ea commodi consequatur quis autem vel eum iure reprehenderit.

Proč je dobré nechat si poradit?

Levné služby nebo dokonce nabídky zdarma jsou lákavé. 

Odborníci, kteří se poctivě a celoživotně vzdělávají a za jejich poradenstvím nestojí prodeje dalších nesmyslných anebo předražených produktů, si ale takovéto nabídky většinou nemohou dovolit.

Přesto vám všemi deseti doporučujeme raději investovat do konzultace s odborníkem než se roky nesmyslně trápit, přibrat další kila navíc skrze jojo efekt anebo si poškodit zdraví a sebevědomí.

 • Pohled odborníka je nezaujatý, bez emocí a má nad vaším jídelníčkem nadhled, protože má zkušenosti. Viděl desítky, někteří i tisíce různých jídelníčků od různých klientů. Vidí to, co nevidíte vy. Hledá spojitosti tam, kde by vás nenapadlo hledat.
 • Ani nevíte, kolikrát jsme od klientů slyšeli, že dělají všechno správně a mají tolik nastudováno, že už by mohli výživu učit. Přesto v jejich jídelníčcích odhalíme chyby.
 • Jiní jsou k sobě naopak příliš kritičtí a myslí si, že toho dělají hodně špatně. Ujištění a pochvala odborníka vás pohladí na duši a zmenší stres, což se podepíše i na výsledcích.
 • Za odborný považujeme přístup, kdy s vámi odborník důkladně probere vaše dosavadní návyky, a hlavně neřeší jen to, co máte jíst, ale i to, proč jíte a jak jíte. STOB má v tomto ohledu propracovanou metodiku, která je prověřena a vypilována třicetiletou praxí a tu předáváme na školeních našim odborníkům.

Vezměme si příklad padesátileté ženy, která chce přestat jíst nezdravé jídlo a zlepšit si kondici.

Pomůžeme této ženě tím, že jí nastavíme příjem energie a živin, předáme předtištěný jídelníček a řekneme jí, ať se více hýbe? Možná….

Náš přístup však vede odborníky, aby sobě i vám pokládali další otázky a pracovali v mnohem širším kontextu, než je pouhý příjem a výdej energie.

 • Co konkrétně pro tuto ženu znamená "nezdravé jídlo"?
 • Proč a jak často a v jakém množství ho jí?
 • Cítí se osamělá a jídlo je jí útěchou?
 • Nebo potřebuje naučit, jak si vybrat správné potraviny a získat dovednosti, jak je chutně uvařit?
 • Je tolik vytížená, že nemá čas na nákupy a vaření?
 • Bojkotuje rodina každou její snahu o zařazení nových (například zeleninových nebo luštěninových) jídel?
 • Co jí brání v pohybu? Stydí se vejít do posilovny nebo je nevyspalá a nemá na cvičení energii?
 • A další…

Jak konkrétně postupují odborníci STOBu?

 • Naši klienti zapisují, co běžně jedí a zápisy poskytnou odborníkovi.
 • Odborník s vámi vše probere, předá zpětnou vazbu a navrhne konkrétní změny.
 • Sami si určíte, které změny jsou snadno realizovatelné, které naopak nejtěžší, a sami si zvolíte, které změny zavedete jako první (musí být takové, u kterých víte, že je můžete splnit). Změny zavádíte postupně a neměníte jídelníček naráz, jako je tomu většinou u předepsaných jídelníčků.
 • Navrhnete, jak konkrétně budete postupovat a s odborníkem zkonzultujete efektivitu vámi navrženého postupu. Nevíte-li si rady, odborník pomáhá hledat.

Shrneme-li si to, spolupráce s odborníkem STOBu znamená, že:

 • Nedostanete konkrétní plán zaměřující se jen na jídlo a pohyb.
 • Můžete získat potřebné znalosti, které vám umožní udržovat zdravý životní styl dlouhodobě, konkrétně znalosti o výživě, pohybu a psychice, tipy na dobré potraviny a recepty, také ale doporučení k organizaci času, urovnání si priorit nebo všímavosti.
 • Můžete si vybudovat nové rutiny a návyky, například jak lépe zvládat stres jinak než jídlem, jak efektivně zpracovat negativní myšlenky a jiné.
 • Můžete se naučit laskavosti a mít se zase rádi.


© 2021 zdravotni tělesné cvičení 
ZTV
STOB poradenství a kurzy zdravého hubnutí - skupinové a individuální
Nordic Walking - zdravá chůze v přírodě 
Dornova metoda - manuálni terapie pohybového aparátu
 Konzultant a lektor osobního rozvoje - NLP koučink, Kvantová cesta - osobní rozvoj
 
IČO:17779952 
/pro klidné, jemné, harmonické cvičeni/

 Cílem ZTV je náprava pohybových i zdravotních obtíží - nenahrazuje fyzioterapii ani nespadá pod pojem rehabilitace ve zdravotním slova smyslu.


Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!